Zapytaj o pokój

Pogoda w okolicy

Znajdź nas

Okolica, zakupy, rozrywka

Zakupy

W odległości 200m znajduje się sklep sieciowy Metro. Zakupów można dokonywać w supermarkecie Ceneo. Dojazd taksówką do niego to koszt 15funtów egipskich (ok 6zł) w jedną stronę. Oferuje podobne towary co Ceneo lecz nieznacznie droższe. Również atrakcyjną siecią sklepów jest Abu Ashra, oferująca towary dobre jakościowo i cenowo.
W okolicy Samra Bay znajduje się restauracja oraz sklepiki prywatne gdzie można zaopatrzyć się w świeże mleko, pieczywo, twaróg, mięso, ryby, jaja (towary łatwo psujące się są sterylnie zapakowane) oraz towary na specjalne zamówienie (np. piwo czy wino).
Koszt artykułów spożywczych na 2 tygodnie dla dwóch osób wynosi ok. 1000 funtów egipskich czyli ok. 450-500zł.

Samra Bay jest Resortem Hotelowym położonym w pobliżu Złotej Mili w nowej Hurghadzie. Położony bezpośrednio przy prywatnej plaży i promenadzie znanej z wspaniałych restauracji, barów, kawiarni, klubów i centrów handlowych.
Rezydencje położone są przy plaży z unikalną naturalną laguną, ogrody, niski poziom zabudowy w tym 5-gwiazdkowy hotel Spa i fitness klub znajdują sie na tym terenie. Luksusowe wykończenia, duże tarasy naprawdę nie ma lepszego miejsca do życia i wypoczynku.

Okolica

Oferujemy pobyt w najbardziej prestiżowej dzielnicy w Hurghadzie.

Luksusowe położenie przy Sheraton Road oraz w pierwszej linii brzegowej, dają nie zapominane wrażenia. Bliskość morza wraz z laguną i rafą koralową daje możliwość aktywnego wypoczynku pływając i nurkując. Dla osób starszych zaś dostępna jest prywatna piaszczysta plaża z leżakami. W hotelu są również podświetlane baseny zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Dla spragnionych emocji i zabawy sąsiednich hotelach dostępne są aquaparki, ze zjeżdżalniami i innymi atrakcjami wodnymi
Okolica obfituje w luksusowe butiki jak i drobne sklepiki czy supermarkety.
Przy hotelu znajduje się bankomat oraz automat wymiany walut. Vis a vis jest apteka
Wszędzie można dojechać taksówkami, które są dostępne 24 godziny na dobę.

Restauracje

Dwa morza i ich owoce nie pozostają zlekceważone przez Egipcjan. Różnego rodzaju ryby (też te kolorowe, z którymi zaprzyjaźniacie się snurkując i nurkując w Morzu Czerwonym), dostępne są w wielu restauracjach w Hurghadzie. Krewetki, małże, kalamary, homary, kraby – smażone i z grilla, kosztują o wiele mniej niż w innych rejonach świata. Restauracje rybne w Hurghadzie: Fish House (naprzeciw hotelu Regina Style), El Mina, El Joker (obie na mapie), Star Fish w Sakalli, Sardina w Marinie.

Tradycyjne egipskie jedzenie w Hurghadzie możecie spróbować w restauracjach:
Summer House (przy hotelu Sea Gull, na tyłach kawiarni Costa), El Arabi (nieopodal hotelu Sea Gull, po drugiej stronie ulicy), Sphinx w Marinie.

Nocne życie zaczyna się ok. 23.00 Najatrakcyjniejszym miejsca rozrywki:
Star Bar
Nowa Marina w Hurghadzie, niedaleko ronda z Syrenką. Muzyka na żywo w środy i czwartki (znane covery). W ciągu dnia rewelacyjna włoska restauracja – najlepsza pizza w Hurghadzie! Imprezy od 21.00 – 3.00.

Kolejne nowe miejsce w Hurghadzie. Przepiękny port stylizowany na port w El Gounie z wieloma barami, restauracjami i kawiarenkami. Znajdziecie tam m.in.: FRIENDS BAR, Papas Bar, The Lodge, Shade, Star Bar.
Marina mieści się w Sakalli

Little Buddah – najdroższa dyskoteka w Hurghadzie, wstęp od 100 LE. Przy hotelu Sindbad. W środy wstęp wolny dla pań.
Calypso – dyskoteka głównie egipsko – rosyjska, wstęp ok. 70 LE,w tym jeden drink. Nieopodal hotelu Roma.
Hard Rock Cafe – restauracja, bar, dyskoteka. Wstęp wolny dla pań wtorki, czwartki i piątki, w niedziele 2 napoje w cenie jednego. Przy hotelu Grand Resort.

Polacy spotykają się w barze PAPARAZZI w dzielnicy El Kawther (przy METRO).